Medycyna i zdrowie

Uśmiech ozdobny

piękny uśmiech licówki

Podobno najpiękniejszą ozdobą jest szczery uśmiech. Faktycznie, osoby uśmiechnięte są często bardziej lubiane i lepiej odbierane przez otoczenie. Skoro więc tyle możemy na nim zyskać, czemu się tak rzadko uśmiechamy? Dlatego, że nasze uzębienie jest zbyt inne od pożądanego. Może wpływ ma na to ilość pitej kawy czy palonych papierosów i wiążące się z nimi przebarwienia. Może chodzi o naturalne wady zgryzu albo drobne uszczerbki wymagające korekty.piękny uśmiech licówki

Niezależnie od przyczyn, stomatologia estetyczna jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem na problemy związane nie tylko z uzębieniem, ale i z dotyczącymi go kompleksami.

Najprostszym, ale i najskuteczniejszym jeśli chodzi o poprawę naszej samooceny, zabiegiem jest czyszczenie oraz wybielanie zębów. Biel ma oczywiście wiele odcieni, jednakże pragniemy jednego – tego do którego przyzwyczaiły nas osoby z kina, telewizji i plakatów. Śnieżnobiałe zęby uśmiechniętych gwiazd popkultury są – w prawie stu procentach przypadków – dziełem rąk stomatologa, a nie naturalną barwą kości aktora, muzyka czy modelki. O ile kiedyś na taki zabieg mogli pozwolić sobie wyłącznie najbogatsi, o tyle dziś jest to coraz bardziej przystępne dla zwykłego Kowalskiego, a ten coraz częściej sobie na to pozwala.

Drugim, powszechnie wykonywanym zabiegiem estetycznym jest zakładanie licówek. Warto zaznaczyć, że te porcelanowe płytki (zakładane na zęby) wyrównują nasz zgryz do oczekiwanego kształtu, a więc nadają mu idealną formę. Pamiętajmy, że licówki porcelanowe coraz częściej zakłada się w sposób niewymagający szlifowania, co może zachęcić osoby rozważające taki zabieg, ale obawiające się tej „operacji”. Więcej o zabiegu zakładanie licówek dowiedzieć się można na stronie: impla.com.pl/licowki.

Jeśli mówimy o linii zgryzu, podkreślmy, że ortodontyczna korekcja wad zgryzu nie jest jedynie zabiegiem medycznym, ale i estetycznym Właśnie te dwa rzędy równych, białych zębów są sukcesem naszego uśmiechu, który jest gwarantem szczęśliwego i beztroskiego życia. W kategorii tych zabiegów mieści się również zamykanie diastemy, która – mimo odmładzania twarzy i nadawania uśmiechowi charakterystycznej przerwy międzyzębowej – jednak ma więcej przeciwników niż zwolenników (przynajmniej wśród posiadaczy).

Pamiętajmy więc, że uśmiechając się możemy bardzo dużo zyskać a nic stracić, natomiast rezygnując z uśmiechu (z powodu jego niezadowalającego wyglądu) możemy wiele stracić.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)

Zostaw odpowiedź