Komputery i internet

Urząd Pracy to nie jedyna droga ku znalezieniu pracy

Wielu bezrobotnych, nie mogących znaleźć stałego zatrudnienia zbyt biernie podchodzi do tego by zmienić niekorzystną dla siebie sytuację zawodową. A wszystko dlatego, że za dużą nadzieję pokładają w Urzędzie Pracy zdając się tym samym na łaskę i niełaskę urzędników zasypanych po uszy podobnymi problemami. A warto spróbować wziąć sprawy w swoje ręce i poszukać zatrudnienia w inny sposób.

Wystarczy tu wspomnieć tylko o Internecie – w sieci funkcjonuje wiele serwisów ogłoszeniowych skierowanych do bezrobotnych, wystarczy tylko zapoznać się z aktualnie znajdującymi się w bazie propozycjami. Można to zrobić na dwa sposoby – wpisując w wyszukiwarce Google hasło np oferty pracy warszawa (lokalizacja przykładowa) i przechodząc na jeden z wyświetlonych w wynikach serwisów, albo też w obrębie samej witryny wyszukać frazę oferty pracy warszawa, lub po prostu wskazać z listy konkretny zawód, zdefiniować miejscowość i zatwierdzić wybór. Wszystko potrwa zaledwie kilka sekund a sprawi, że zyskamy dostęp do aktualnych ogłoszeń z wielu branż i od wielu podmiotów.

Wysłać CV można do każdego – to wysiłek żaden, a daje szanse na pozytywny finał. Do tego trzeba jednak chęci, zamiast załamywania rąk w oczekiwaniu na pomoc stacjonarnego pośrednika pracy…

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)

Zostaw odpowiedź