Dom i mieszkanie

Tynki maszynowe cementowo-wapienne… to cały nasz dom!

tynki maszynowe Kraków

Tynki to inaczej różnego typu materiały stosowane do pokrycia remontowanych lub nowo powstałych ścian. Tynki można podzielić na wewnętrzne oraz zewnętrzne. Tynki zewnętrzne pełną nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także muszą wyróżniać się dużą wytrzymałością na negatywne oddziaływanie czynników atmosferycznych.

Tynki wewnętrzne pełnią wyłącznie funkcje ozdobną, stosowane są jako element dekoracyjny w pomieszczeniu. Tynki co prawda mogą być nakładane ręcznie, jednak tynki maszynowe zapewniają szybszą i efektywniejszą pracę. Tynki maszynowe są szczególnie opłacalne, jeśli pracujemy na dużych powierzchniach. Ręczne nakładanie tynków polega na nałożeniu zaprawy na daną powierzchnię, zgarnięciu nadmiaru materiały za pomocą łaty, a następnie zacieraniu i wygładzaniu pacą.

Ten proces jest pracochłonny i wymaga poświęcenie sporej ilości uwagi. Tynki maszynowe nakładane są najczęściej za pomocą agregatów tynkarskich. Agregaty tynkarskie znacznie przyspieszają czas pracy. Są również proste w eksploatacji. Z ich pomocą naniesiemy odpowiednią ilość materiału na powierzchnię ściany. Dzięki temu czas pracy jest krótszy, a także wykorzystamy znacznie mniej materiału niż podczas nakładania ręcznego. Najczęściej wybierane są tynki cementowo-wapienne. Mogą one stanowić ostateczne wykończenie danej powierzchni, a także być podłożem do wykonania różnego typu wypraw. Jest to świetne przygotowanie do nałożenia gładzi gipsowych, sztablatur, tynków mineralnych, czy też tynków akrylowych.

Tynki cementowo-wapienne nie wymagają wcześniejszego oraz długotrwałego przygotowania. Mogą zostać rozrobione na miejscu pracy. W jego skład wchodzi piasek, cement, woda oraz wapno. Należy jednak pamiętać, że jeśli chcemy uzyskać wysokiej jakości tynk, musimy precyzyjnie dobrać proporcje składników. Jeśli zależy nam na szybkim i łatwym sposobie, to warto przemyśleć zakup gotowej mieszanki cementowo-wapiennej z dodatkiem uszlachetniającym.

W skład takiej suchej mieszanki wchodzi cement, wapno, a także wypełniacze kwarcowe. Głównym działaniem dodatków uszlachetniających jest zwiększenie plastyczności oraz przyczepności do podłoża. Profesjonalny tynk cementowo-wapienny jest niezwykle trwały oraz odporny na uszkodzenia. Jest również prosty w rozrobienia i nałożenia na powierzchnię. Wykazuje również właściwości para-przepuszczalne.

Zobacz też: Tynki maszynowe Kraków, tynki cementowo wapienne Kraków | http://www.inside-system.pl/Oferta/tynki

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)

Zostaw odpowiedź