Dom i mieszkanie

Rynek mieszkaniowy stolicy małopolski

Kraków – dawna stolica Polski – od wieków przyciągał do siebie ludzi pragnących zmienić dotychczasowe lub zacząć nowe życie. Był miejscem, które wydawało się magiczne poprzez swoją wielokulturowość. To nie zmieniło się i nadal do Krakowa płyną potoki młodych ludzi spragnionych uniwersyteckiej wiedzy, dobrze płatnej pracy, wszechogarniającej kultury. Również aktualnym pozostaje problem: gdzie mieszkać?

Jeśli zamierzamy wybrać się do stolicy Małopolski na dłuższy okres czasu warto rozejrzeć się po różnej maści portalach mieszkaniowych i portalach internetowych oferujących usługi kupna, wynajmu lokalu. Chyba, że zainteresowani jesteśmy wynajmowaniem pokoju w akademiku, to wtedy całkiem inna sprawa, bo wszystko załatwiamy na uczelni, w dziekanacie socjalnym.

Szukając w Krakowie miejsca dla siebie warto zacząć od przeszukania zasobów Internetu. Nie trzeba się specjalnie lingwistycznie gimnastykować, wystarczy wpisać: mieszkania w Krakowie, by wyskoczyły nam oferty portali mieszkaniowych, biur nieruchomości czy nawet deweloperów, jak tego www.oazabronowice.pl. Szukając lokalu należy zdawać sobie sprawę, że ceny mieszkań krakowskich wahają się w zależności od wielkości jak i lokalizacji. Nie ulega wątpliwościom, że najdroższe mieszkania oferuje w ścisłym centrum, przy rynku i okolicach. Od kilku ładnych lat podskoczyły ceny mieszkań na, aktualnie będącym „trendy” Kazimierzu. Im dalej od centrum miasta, tym ceny niższe.

Jeśli planujemy kupno mieszkania można skorzystać z ofert proponowanych przez jedną z wielu istniejących w Krakowie firm pośredniczących. W zależności od dysponowanymi zasobami możemy wybrać spośród wielu ofert. Kierując się kryterium ceny wiele młodych małżeństw chętnie wybiera tereny Nowej Huty czy okolicznych dzielnic: Mistrzejowic, Bieńczyc, Czyżyn.

Gdy naszym celem jest nie kupno a wynajmowanie mieszkania na czas naszego pobytu w Krakowie rozsądną opcja jest przeglądniecie ofert na portalach z nieruchomościami. Znajdziemy tam szereg ofert wynajmu samodzielnego pokoju, czy całego mieszkania. A wynająć możemy na długi lub krótki czas, w zależności od potrzeb.

Jak widać Kraków daje dużo możliwości znalezienia dachu nad głową. Trzeba tylko zastanowić się, podjąć decyzje i zacząć działać. Ważne, żeby nasze działania były przemyślane i rozsądne, a nie żebyśmy podejmowali pochopne decyzje, których potem moglibyśmy żałować.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)