Biznes i ekonomiaEdukacja i naukaMedycyna i zdrowie

Palenie jest szkodliwe

W powszechnej opinii uważa się, że zażywanie nikotyny jest bardzo szkodliwe. Nikotyna jest czynną substancją, która zawarta jest w liściach tytoniu. Tytoń jest najpopularniejszą używką na świecie, zaraz po alkoholu. To na raka płuc, spowodowanego paleniem tytoniu umarło najwięcej ludzi na świecie, spowodowanych nadużywaniem substancji.

Czy nigdy nie zastanawiałeś się nad tym – czy nie masz problemu z paleniem tytoniu? Być może Twoje zachowanie stało się nałogowe. Palenie tytoniu powoduje szybsze starzenie się, śmierdzący oddech, wysychanie skóry oraz inne przykre dolegliwości. Od tytoniu możemy uzależnić się fizycznie jak i psychicznie, ale najtrudniej jest walczyć z naszą psychiką. Jeżeli chciałbyś skończyć z paleniem tytoniu, to z pewnością powinieneś zasięgnąć rady specjalisty, ponieważ po odstawieniu nikotyny może zostać u Ciebie zdiagnozowany zespół abstynencyjny. Czym taki zespół abstynencyjny może się charakteryzować? Z pewnością będziesz bardzo nerwowy kiedy nie będziesz palił, oraz będziesz miał problemy z wypróżnianiem się w toalecie.

palarnia3

Osoby odstawiające tytoń skarżą się na silną chęć zażycia dawki nikotyny oraz na stany lękowe – w aptekach dostępne są różne preparaty, które pomogą nam rzucić palenie. Ale czy takie stosowanie w czymś nam pomoże? To już zależy od indywidualnych predyspozycji osoby rzucającej palenie. Jeżeli masz silną psychikę i chęć zaprzestania palenia papierosów, to z pewnością dasz radę sobie sam, bowiem preparaty pomagające w uzależnieniu z nikotyną same w sobie zawierają substancję czynną czyli nikotynę, którą podczas leczenia jesteśmy „karmieni”. W każdej pracy powinno znajdować się miejsce dla palaczy, bowiem niektóre osoby nie życzą sobie, aby palono tytoń w ich obecności. Palarnia pomieszczenie to bardzo dobry pomysł, aby osoby które nie palą, nie były biernymi palaczami.

Ochrona przed biernym paleniem jest bardzo ważna – bowiem w dzisiejszych czasach większość osób zażywających tytoń nie zdaje sobie sprawy, jak bierne palenie może powodować negatywne skutki dla zdrowia. Przebywanie wśród osób palących jest tak samo niebezpieczne jak palenie nałogowe tytoniu, bowiem jakiś procent substancji smolistych przedostaje się do naszych płuc, a następnie do naszej krwi, gdzie wszystkie toksyny tak naprawdę trafiają do naszego mózgu. Przedsiębiorcy powinni szczególną uwagę zwrócić właśnie na problem palenia podczas pracy, bowiem nie wszyscy pracownicy życzą sobie, aby tytoń w ich pobliżu był zażywany. Warto również zapoznać się z tym tematem, z medycznego punktu widzenia, bowiem samo przebywanie wśród osób palących powoduje uzależnienie od nikotyny, która jest zawarta w tytoniu.

palarnia4

Jeżeli masz problem z tytoniem to skontaktuj się – najlepiej ze swoim lekarzem medycyny rodzinnej, z pewnością pomoże on Ci walczyć z Twoim nałogiem. Istnieją również różne grupy samopomocowe, dzięki którym uda Ci się wyjść z Twojego nałogu. Nie zwlekaj tylko dowiedz się jeszcze, co tytoń może uszkodzić w Twoim organizmie, bowiem możliwe że zwiększy się Twoją chęć do abstynencji od nikotyny.

 

źródło: kabinydlapalaczy.eu

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)

Zostaw odpowiedź