Pozostałe kategorie

Odzież medyczna wysokiej jakości

bluzy medyczne

Praca lekarzy, pielęgniarek, salowych czy innego personelu medycznego, wymaga odpowiednich środków ochronnych, czyli właściwie i starannie dobranej odzieży. Musi ona nie tylko ułatwiać pracę, nie krępując ruchów i oczywiście chronić przed szkodliwym wpływem niektórych preparatów medycznych czy też środków czystości i dezynfekcji.
Odzież medyczna towarzyszy lekarzom już od czasów studiów medycznych, kiedy muszą odbywać praktyki w szpitalach lub przychodniach i już wtedy powinni nosić fartuchy medyczne i bluzy medyczne. Wiele placówek zdrowia szuka sposobów oszczędności kosztów prowadzonej działalności. Może to ułatwić właściwie wybrana odzież medyczna wysokiej jakości, która odpowiednio prana, będzie służyć długie lata bez potrzeby jej wymiany.

odzież medyczna Najważniejszą rzeczą, na którą powinno się zwrócić uwagę kiedy kupujemy  fartuchy medyczne i bluzy medyczne, to rodzaj materiału z którego są uszyte. Mimo, że na rynku jest dostępna odzież medyczna z materiałów syntetycznych, łatwych do utrzymania w czystości, to wciąż najlepsza jest naturalna bawełna.

Oczywiście nie można użyć do uszycia odzieży w stu procentach czystej bawełny, ale takiej z małymi domieszkami syntetyków, z których najlepsze są poliester lub elastan. Tak starannie dobrany skład powoduje że fartuchy medyczne i bluzy medyczne będą bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i miłe w dotyku, nie podrażniające skóry nawet podczas wielogodzinnego dyżuru.
Odzież medyczna wykonana z bawełny z dodatkami to także duże ułatwienie jeśli chodzi o utrzymanie higieny. Można ją prać nawet w wysokiej temperaturze bez obawy, że skurczy się w praniu. Wysoka temperatura prania powoduje też dobrą sterylizację odzieży i pozbycie się szkodliwych dla zdrowia bakterii. Dzięki temu będzie można dbać o bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i lekarzy. Dobre materiały nie tracą również koloru, nawet po wielu praniach.
Kiedy decydujemy się na zakup odzieży medycznej, warto wybierać sprawdzone i renomowane firmy, z wieloletnim doświadczeniem w tej branży. Jeśli nie wiemy, na którą z nich mamy się zdecydować, warto zasięgnąć opinii placówek zdrowia, które od wielu lat korzystają z usług jednej firmy, dostarczającej im fartuchy medyczne i bluzy medyczne. Nie warto także oszczędzać na jej zakupie i dobrze jest się zdecydować na dwa oddzielne zestawy odzieży dla personelu, jeden letni, lekki oraz przewiewny oraz drugi cieplejszy na zimę.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0/5 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)
Odzież medyczna wysokiej jakości, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Zostaw odpowiedź