Dom i mieszkanie

Jak oszczędzać pieniądze na oświetleniu?

taśma led

Odpowiednie oświetleniu to jeden z najważniejszych elementów każdego mieszkania i domu. Najpopularniejsze są oczywiście tradycyjne żarówki. Jednak mają one jedną dosyć sporo wadę, mianowicie zużywają duże ilości energii elektrycznej. Co oczywiście ciągnie za sobą duże koszty finansowe. Jeśli chcemy zaoszczędzić na rachunkach za prąd powinniśmy rozważyć wymianę oświetlenia na bardziej energooszczędne.
Właśnie ze względu na energooszczędność coraz większą popularność zdobywa oświetlenie led. Zużywa ona mniej więcej 10 razy mniej energii niż tradycyjne oświetlenie. Oświetlenie ledowe mimo taniej eksploatacji jest jednak dosyć kosztowne w zakupie. Zwykła żarówka kosztuje około 15-20 złotych. Jak więc łatwo policzyć jest około 10 razy droższa od tradycyjnej żarówki.
Z własnego doświadczenia wiem, iż warto wymienić oświetlenie na led ponieważ oszczędności wynikające z tego tytułu są naprawdę spore. W przypadku mojego mieszkania wynoszą one około 40 złotych miesięcznie.

taśma led
Fajnym elementem oświetlenia jest taśma led, która możne być zamontowana na spodniej części szafek i w atrakcyjny sposób oświetlać pomieszczenie.
Moim zdaniem warto wymienić żarówki na ledowe, chociaż wiem ze to stanowi nie mały koszt. Ja wykonałem to stopniowo. Co miesiąc wymieniałem sukcesywnie kilka źródeł światła, co pozwoliło na stopniowe rozłożenie kosztów wymiany. A dzisiaj mogę się cieszyć niższymi rachunkami za energię elektryczną.
Na oszczędzanie pewnej sumy pieniędzy pozwoli nam również systematycznie gaszenie światła w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa.
Przed zakupem nowego oświetlenia powinniśmy sprawdzić oferty sklepów w naszej okolicy oraz sklepów internetowych. Warto poczytać opinie na formach o poszczególnych producentach oświetlenia, aby wybrać jak najlepszy produkt. Ja staram się stawiać zawsze na polskie firmy i w ten sposób wspierać naszą gospodarkę. Taki mój sposób na patriotyzm.
Warto także wymienić oświetlenie na zewnątrz budynku, gdyż zwykle wyposażone jest ono w żarówki o bardzo dużej mocy, które zużywają sporo energii i kosztują mnóstwo ciężko zarobionych pieniędzy.
Reasumując oświetlenie led daje nam wiele korzyści w szczególności finansowych, dlatego uważam, iż w nim jest przyszłość. Warto wspomnieć, ze żarówki led mają o wiele większą żywotność od zwykłych żarówek więc nie trzeba ich tak często wymieniać. Co moim zdaniem stanowi najważniejszy atut za ich stosowaniem.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)

Zostaw odpowiedź