Medycyna i zdrowie

Impotencja – przyczyny i leczenie

Problemy z erekcją, mimo że zazwyczaj są spotykane u mężczyzn starszych, nie omijają także młodych, często tych którzy dopiero niedawno rozpoczęli współżycie. Czynników odpowiedzialnych za problemy ze wzwodem może być naprawdę wiele. W każdym przypadku należy się nad nimi zastanowić i, w razie konieczności, udać się do specjalisty, który pomoże rozwiązać problem.

Objawy

Nietrudno je zauważyć, bowiem często zupełnie uniemożliwiają odbycie stosunku płciowego. Brak wzwodu, bardzo słaba erekcja uniemożliwiająca wprowadzenie członka do pochwy, niemożność osiągnięcia orgazmu, czy przedwczesny wytrysk to te spotykane zdecydowanie najczęściej. Jednorazowa niedyspozycja nie jest powodem do niepokoju, jeśli jednak sytuacja regularnie się
powtarza, poza utrudnieniem życia seksualnego, może prowadzić do drastycznego spadku samooceny i obniżenia pewności siebie mężczyzny (także poza sypialnią, w pracy czy życiu prywatnym, poza sferą seksualną).

dmPrzedwczesny wytrysk występujący u młodych mężczyzn, którzy niedawno rozpoczęli współżycie, lub po długiej przerwie nie jest niczym nadzwyczajnym. Może natomiast okazać się objawem przykrej choroby w przypadku, kiedy problem nie znika mimo regularnego odbywania stosunków seksualnych.

Przyczyny

Rozróżnia się dwie grupy przyczyn mogących być powodem impotencji: zewnętrzne i psychogenne. Do tych pierwszych zalicza się brak dbałości o dietę, regularne picie sporej ilości alkoholu, palenie papierosów, przemęczenie, czy brak ruchu. Jeśli to one są powodem problemów z erekcją wystarczy zacząć prowadzić zdrowszy tryb życia oraz wprowadzenie aktywności fizycznej do planu dnia (przynajmniej kilka razy w tygodniu – wystarczy nawet krótkotrwałe, około 30-minutowe uprawianie sportu) , by wszystko wróciło do normy. W przypadku drugiej grupy problem może wymagać konsultacji ze specjalistą. Do przyczyn psychologicznych należą przede wszystkim: lęk przed ciążą, nieśmiałość, złe doświadczenia seksualne zdobyte z poprzednimi partnerkami, obawy iż nie uda się sprostać oczekiwaniom partnerki, czy kompleksy. Więcej o tych dolegliwościach możesz przeczytać na http://aptekamezczyzny.pl. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zrozumieć temat.

Leczenie

Poza popularnymi środkami farmakologicznymi w wielu przypadkach pomocna może okazać się psychoterapia. Mężczyzna może poddać się jej sam, lub chodzić na spotkania z partnerką. Należy pamiętać, że nie warto wzbraniać się przed wizytą u specjalisty. Pomoże on w rozwiązaniu problemu, a spotkanie nie musi być krępujące – zazwyczaj wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, by lekarz mógł znaleźć przyczynę problemów i zaproponować jego leczenie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)

Zostaw odpowiedź