Kultura i sztuka

Fotograf uwieczni dzień Twojego ślubu!

fotografia-slubna-wykonana-w-miescie-wadowice

Naturalną koleją rzeczy jest, że w życiu każdego z nas prędzej czy później przychodzą zmiany, mniejsze bądź większe, ale zawsze się pojawiają. Niektóre wydarzenia zdecydowanie warte są uwiecznienia, aby na długo utrwalić najpiękniejsze wspomnienia z pozytywnych zmian w naszym życiu. Jednym z takich ważnych wydarzeń jest, jak zapewne łatwo się domyślić, ślub. Fotografia ślubna to zdecydowanie najpopularniejszy  rodzaj fotografii w dzisiejszych czasach. Można dodać, że od kilku lat cieszy się ona ogromnym, niemalejącym zainteresowaniem wśród przyszłych małżonków.

Organizując wesele musimy podjąć wiele istotnych decyzji. Wybieramy salę weselną, zespół muzyczny, tort, zamawiamy dekoratorów, kupujemy sukienkę i garnitur. W natłoku obowiązków związanych ze ślubem nie zapomnijmy o zamówieniu dobrego fotografa. Najważniejsze jest by jego wyobrażenie o fotografii ślubnej spełniało nasze oczekiwania, a doświadczenie fotografa było przynajmniej kilkuletnie.

fotografia ślubna wykonana w mieście WadowiceFotografia ślubna autorstwa FotoDziedzic – Wadowice 2015

Fotografia ślubna będzie idealną pamiątką ze ślubu i wesela. W tym momencie nasuwa się pytanie: jak wybrać idealnego fotografa ślubnego? Wybór jest dość trudny z uwagi na dużą mnogość ofert. Aby zdjęcia ślubne były udaną pamiątką warto postawić, tak jak już wcześniej wspomniałem, na doświadczonego fotografa, zamiast zlecać zdjęcia tańszemu usługodawcy, który dopiero wchodzi na rynek. Doświadczenie to klucz do powodzenia zdjęć ślubnych.

Musimy zdać sobie sprawę, że zdjęć ślubnych nie da się powtórzyć, dlatego nie możemy sobie pozwolić na pomyłkę w wyborze fotografa. Przed podpisaniem umowy warto przyjrzeć się jak wyglądała wcześniejsza fotografia ślubna danego usługodawcy. Dobry fotograf będzie posiadał swoje portfolio, w którym będziecie mogli sprawdzić jak wyglądały u niego wcześniejsze sesje ślubne. Aby uniknąć niedomówień warto ustalić w umowie ilość oczekiwanych zdjęć oraz moment ich wykonania.

Ponadto należy z góry doprecyzować czy zdjęcia ślubne mają obejmować samą ceremonię, czy też chcemy otrzymać zdjęcia z przygotowań i wesela. Wiele par młodych decyduje się także na sesje ślubne w plenerze, które zazwyczaj wykonuje się w innym dniu niż ceremonia ślubna.

Fotografia ślubna jest różnie wyceniana przez wykonawców, a jej optymalna cena może się wahać między 1500 a 4500 zł. Samo wesele niesie ze sobą duże koszty. Nie warto jednak oszczędzać jeśli chodzi o zdjęcia ślubne. Po latach, kiedy po ślubie zostaną jedynie mgliste wspomnienia z przyjemnością obejrzycie Wasze zdjęcia ślubne ciesząc się, że wykonał je profesjonalny fotograf.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)

Zostaw odpowiedź