Kultura i sztuka

Dobra kuchnia w Krakowie

Kraków kojarzy nam się głównie z pięknymi zabytkami. Kiedy wymawiamy tą nazwę mamy przed oczami Wawel, Bazyliszka, Sukiennice czy Kościół Mariacki, ale jest to również miasto, gdzie znajduje się niejedna dobra restauracja, którą warto przy okazji odwiedzić.
Będąc w dawnej stolicy Polski warto zobaczyć wiele miejsc, które związane są z historią naszego kraju i jeśli ktoś jeszcze tam nie był to powinien odwiedzić ją chociaż raz w życiu. Kraków jednak to również miejsce słynące z bardzo dobrego jedzenia, gdzie tradycja i klasyczne dania z kuchni polskiej przeplatają się z kuchnią nowoczesną lub wieloma rodzajami kuchni zagranicznej. Tam restauracja powstaje przy restauracji i wszystkie cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ w Krakowie nie brakuje przecież turystów nie tylko krajowych, ale z całego świata. Wśród wielu miejsc, gdzie można bardzo dobrze zjeść jest Da Pietro  słynie bowiem również z kuchni włoskiej, która wśród naszych rodaków jest niezwykle popularna. Któż bowiem nie lubi różnego rodzaju makaronów, klasycznego spaghetti bolognese czy tego bardziej wykwintnego z frutti do mare. krakow-1665093_960_720Wielu miłośników pizzy nie wyobraża sobie natomiast, żeby chociaż raz w tygodniu nie zjeść tego specjału kuchni włoskiej. Da Pietro proponuje jednak nie tylko tradycyjne dania włoskie, ale również stworzone przez własnych szefów kuchni, a oparte właśnie na filozofii i obyczajach tego regionu Europy. Dzisiaj dobra restauracja to taka, która jest wszechstronna i tak też jest w Da Pietro, gdzie można nie tylko zjeść dobrze w towarzystwie rodziny czy znajomych, ale również umówić się na romantyczną randkę we dwoje, zamówić catering do domu, a nawet zaplanować tam business lunch, firmowy bankiet albo zorganizować konferencję. Wszystkie te możliwości sprawiają, że cieszy się ona dużym zainteresowaniem już od wielu lat. Zaletą tego miejsca jest również, od wielu już lat, degustacja win, które przecież z kuchnią włoską mają wiele wspólnego. Wiele osób nie wyobraża sobie tego typu dań bez kieliszka dobrego, czerwonego wina, które podkreśli ich smak i wydobędzie to, co najcenniejsze.
Da Pietro zaprasza do siebie wszystkich, którzy nie tylko chcą dobrze zjeść, ale też odpocząć i zrelaksować się w przyjemnej atmosferze. Jedzenie przecież to nie tylko proces spożywania pokarmów, ale także cała otoczka z tym związana i kultura przygotowywania i podawania posiłków.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)

Zostaw odpowiedź